Kup w przeciągu:

Jak powstają chusty i hamaki – uchylamy rąbka tajemnic produkcji. 0
Jak powstają chusty i hamaki – uchylamy rąbka tajemnic produkcji.

 

 

 

 

 

 

 

 


Czy podczas treningu zadałeś sobie kiedyś pytanie, co to jest za materiał, na którym ćwiczysz, jak powstaje?
Czym się różni materiał na hamaki od tego na chusty akrobatyczne?

W produkcji hamaków do jogi używa się materiału, który jest bardzo szeroki i nie rozciąga się po długości. Szerokość umożliwia wykonywanie pozycji leżących oraz ćwiczeń na otwartym hamaku a nie-rozciągliwość na długości sprawa, że możemy bezpiecznie ćwiczyć pozycje odwrócone, gdyż hamak nie obniży się po tym jak na nim usiądziemy, staniemy czy położymy się.

Jeżeli chodzi o chusty do akrobatyki to najczęściej używany jest materiał, który jest lekko rozciągliwy po długości, żeby amortyzował spadki, upadki i inne techniki dynamiczne. Nie musi też być tak szeroki jak hamak a przede wszystkim nie powinien być śliski, gdyż śliski materiał będzie utrudniał wspinanie się.

Od jakiegoś czasu na hamaki używa się także materiału tak zwanego „naturalnego „. Oczywiście nie jest to 100% naturalny materiał, gdyż jedynym naturalnym materiałem, który wytrzymałby obciążenia powstające podczas ćwiczeń byłby jedwab a jak wiemy prawdziwy jedwab byłby o wiele droższy.Co się więc kryje za nazwą hamak z naturalnego materiału?
Jest to mieszanka włókien poliestrowych i włókien bawełnianych. Poliester zapewnia wytrzymałość a bawełna sprawia, że hamak jest w dotyku miękki i miły - trochę przypomina len (ale nie jest sztywny jak len surowy).
Naturalny materiał na hamaki jest też grubszy od pozostałych materiałów. Może to być wada lub zaleta. Wszystko zależy od preferencji osoby ćwiczącej.

Porównanie hamaka z materiału naturalnego z innym materiałem (AIR) znajdziecie w tym filmiku: kliknij tutaj.

Materiał na hamaki NATURA:

Poliester z domieszką bawełny. Jest to najgrubszy z naszych materiałów, w dotyku naturalny i miły i miękki, bardziej „mięsisty” niż inne. Ciekawe może być to, że podczas produkcji jest „rękawem” i dopiero w dalszym etapie rozcinamy go i powstaje 230cm mięciutkiego materiału na hamaki.Materiał na hamaki AIR

Jest to poliamid, znów dopracowany przez nas pod względem gramatury, rozciągliwości poprzecznej i nierozciągliwości wzdłużnej. Jest lekko połyskujący, dosyć cienki, żeby umożliwiał oddychanie w pozycjach odwróconych.
Nie posiada otworów na brzegach. Za to do pierwszego prania ba jego brzegach zobaczysz takie kropki - to ślad po kleju, którym podklejany jest w czasie obróbki.

Od lipca o szerokości 280cm rozciągliwy do 350cm!!Polska produkcja
Od 2010 roku produkujemy materiał na hamaki i chusty, a od 2017 również na hamaki (2 nowe rodzaje) W POLSCE!
Dzięki odpowiedniemu doborowi surowca, wiedzy i parku maszynowego aktualnie mamy 11 kolorów materiału na szarfy gimnastyczne, 5 kolorów materiału AIR na hamaki a za chwilę 3 kolory hamaków naturalnych.
Od lipca nasz materiał AIR będzie miał szerokość 280cm i rozciągliwość do 350cm!!! 


Materiał na szarfy:

Jest to dzianina, której splot i gramatura zostały przez nas odpowiednio dobrane, tak żeby materiał spełniał wymagania praktyczne i wymogi techniczne.

Często pytacie dlaczego ten materiał ma dziurki?

Materiał posiada otwory na bokach, które powstają w procesie produkcji podczas procesu obrabiania i farbowania na różne kolory. Materiał przechodzi przez specjalne maszyny, żeby maszyna mogła go utrzymać chwyta właśnie za brzegi i te otwory są pozostałością po tym procesie.


Od niteczki do Twojego pokoju.

Jak widzisz materiał dziany jest w Polsce - następnie jest farbowany i odpowiednio obrabiany. Gotowy materiał jedzie na atest - sprawdzenie wytrzymałości i dopiero z atestu wraca do magazynu gdzie czeka na Twoje zamówienie. Gdy widzimy Twoje zamówienie, odmierzamy (ręcznie) odpowiednią długość (5-6-7 lub więcej metrów), zakładamy osprzęt, pakujemy i wysyłamy.
Jak widzisz można by w skrócie powiedzieć, że Twój hamak czy Twoja szarfa jest „ręczne” przygotowywana (hand made). Na początku pomagają nam maszyny, ale w końcowym procesie to człowiek sprawdza i tworzy hamak czy chustę dla Ciebie.


Mamy nadzieję, że spodobał się wam artykuł.
Wkrótce dodamy nowe merytoryczne wpisy.

Pozdrawiamy,
ekipa Tańca w Powietrzu

 

 

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium