Kup w przeciągu:

Joga tradycyjna a aerial joga- różnice i zalety 0
Joga tradycyjna a aerial joga- różnice i zalety


Dla niektórych joga stała się stylem życia, podczas gdy inni uważają ją po prostu za dodatek do ćwiczeń. Joga jako program treningowy i filozofia odnosi coraz większe sukcesy w ciągu ostatnich dwóch dekad; ewoluowała od tysiącletniej praktyki do dyscypliny gimnastycznej, którą według niektórych szacunków uprawia 2 miliardy ludzi na świecie. 

Ci, którzy zakochali się w jodze, podkreślają korzyści zdrowotne, które zaobserwowali po wprowadzeniu jogi do swojego codziennego harmonogramu, takie jak:

- zwiększona siła i elastyczność

- lepszy sen

- zatrzymanie chorób

- zmniejszenie stresu, który powoduje ból

- poprawa postawy

- osiągnięcie spokoju ducha

Z drugiej strony są też ludzie, którzy próbowali jogi, ale doszli do wniosku, że ta praktyka nie jest dla nich, ponieważ nie każdy może wykonywać wszystkie ruchy. Często joga kojarzy nam się z pięknymi postaciami w otoczeniu natury, które przyjmują wykrzywione pozy, które są niemożliwe dla początkujących.

Jeśli więc masz dodatkowe kilogramy, masz problemy zdrowotne lub po prostu jesteś początkującym z małą siłą i elastycznością, czy to oznacza, że nie możesz spróbować jogi?

Bynajmniej: jogę można dostosować do osób w różnym wieku, o różnym poziomie elastyczności i stanie zdrowia, a jednym ze sposobów, jest aerial joga.


 

Co to jest aerial joga?

 

Aerial joga to stosunkowo nowy rodzaj jogi, który wywodzi się początku XXI wieku.
Jest połączeniem tradycyjnych pozycji jogi, tańca i pilatesu z użyciem hamaka.
Dla początkujących zapewnia poziom wsparcia w każdej pozie, aby pomóc uczyć się i ćwiczyć prawidłowe ustawienie w miarę wzrostu siły. Ta dyscyplina umożliwia wykonywanie pozycji jogi, które są trudne do wykonania na ziemi i przeciwstawiają się grawitacji.
Trudno sobie wyobrazić, że wisisz do góry nogami kilka stóp nad ziemią, ale prawda jest taka, że aerial joga jest dość przystępna i podobna do ćwiczeń jogi wykonywanych na macie


Korzyści z aerial jogi:

Znana jako joga przyjazna dla początkujących, jest najlepszym rozwiązaniem dla przeciętnego człowieka, oferując następujące korzyści:

Uwalnianie nacisku na kręgosłup

Kiedy stoisz lub siedzisz na krześle przez prawie cały dzień, twoje kręgi są przyciągane do siebie przez grawitację. Odwrócenie się do góry nogami pozwala uwolnić kręgosłup od nacisku i poczuć się relaks i wydłużenie się kręgosłupa.

Trening całego ciała

Podczas ćwiczenia jogi w powietrzu wszystkie części ciała poruszają się i rozciągają, a różne ruchy, które wykonujesz, są korzystne dla mięśni i stawów.

Wspomaganie trawienia

Podobnie jak wiele innych rodzajów jogi, aerial joga poprawia aktywność układu pokarmowego poprzez rozciąganie i ruchy oraz pomaga w leczeniu problemów związanych z trawieniem, takich jak zaparcia.

Poprawa równowagi

Praca wbrew grawitacji determinuje cię do wykorzystania równowagi i stabilności, i zaczynasz dostrzegać poprawę, jeśli chodzi o równowagę podczas wykonywania codziennych czynności.

Wprawia Cię w dobry nastrój

Aktywność fizyczna, w tym joga powietrzna, uwalnia tzw. Hormony szczęścia, takie jak serotonina i endorfiny, dzięki czemu czujesz się bardziej energiczny i masz lepszy nastrój. Niektórzy eksperci uważają, że zawieszenie nad podłogą do góry nogami może spowodować, że mózg uwolni jeszcze więcej serotoniny, co sprawi, że poczujesz się spokojny, a nawet radosny.

Pomoc przy problemach z plecami

Swobodne trzymanie do góry nogami pozwala na wydłużenie kręgosłupa, a mniejsze obciążenie pleców może zapewnić natychmiastową ulgę w napięciu i bólu rdzenia kręgowego.

Łagodzenie stresu

Aerial joga oczyszcza umysł, wprowadzając cię w stan medytacji i ostatecznie zwalcza stres, który nagromadziłeś w ciągu dnia. Mniejszy stres oznacza również, że będziesz cieszyć się lepszym zdrowiem. Wykonuj trudne tradycyjne pozycje jogi Odwrotne pozy, takie jak Sirsasana i Halasana, stają się znacznie łatwiejsze w powietrzu, a inne tradycyjne pozycje jogi, takie jak Gomukhasana i Tadasana, są łatwiejsze do wykonania, gdy są zawieszone w powietrzu. Utrzymuj pozy przez dłuższy czas Kiedy możesz dłużej utrzymywać pozycję podczas wykonywania jogi w powietrzu, zyskujesz lepsze zrozumienie pozycji jogi, które można zastosować na ziemi.

To nowe wyzwanie

Ćwiczenie jogi powietrznej wymaga skupienia umysłu i stanowi wyzwanie dla układu nerwowego i propriocepcji, gdy poruszasz ciałem w pozy, których nigdy wcześniej nie próbowałeś.

Zwiększa siłę podciągania

Ruchy ciągnięcia nie są spotykane w tradycyjnej praktyce jogi (na przykład wykonywania podciągnięć). Podciąganie się w hamaku umożliwia zarówno ciągnięcie, jak i naciskanie, a także utrzymanie równowagi ramion.

Jeśli więc tradycyjna joga nie jest dla Ciebie odpowiednia ze względu na stan zdrowia lub inne ograniczenia, aerial joga jest doskonałą alternatywą, jeśli nadal chcesz czerpać korzyści z tej tysiącletniej praktyki i nie tylko.

Jeśli zastanawiasz się, który rodzaj jogi jest lepszy, joga tradycyjna czy powietrzna, pamiętaj, że najlepszym rodzajem jogi jest ta, która odpowiada Twoim możliwościom i preferencjom.

Dla niektórych osób aerial joga może być jedyną realną opcją uprawiania tej dyscypliny, podczas gdy inni mogą nadal preferować tradycyjne ćwiczenia. Jedynym sposobem, aby dowiedzieć się, czy aerial joga jest dla Ciebie, jest spróbować.


Mamy nadzieję, że ten artykuł był dla Was przydatny.
Wkrótce zamieścimy kolejne merytoryczne wpisy.

Pozdrawiamy serdecznie,
ekipa Tańca w Powietrzu

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium