Kup w przeciągu:

Wskazówki przed zakupem hamaka do jogi 2
Wskazówki przed zakupem hamaka do jogi

Aerial Yoga Hammock / Swing / air yoga / chusta do jogi / hamak do jogi

 

 

 

 

 

 

 

 

WSKAZÓWKI PRZED ZAKUPEM HAMAKA DO JOGI

Stoisz przed zakupem aerial hamaka do jogi lub szarfy do jogi? Oto kilka cennych wskazówek, które pomogą w wyborze odpowiedniego hamaka lub chusty do aerial / air jogi.

Jeśli ćwiczysz aerial /air jogę w studio jogi lub tańca i chcesz mieć hamak w domu, a nie wiesz czy i jak go zainstalować, dowiedz się na co zwrócić uwagę, wybierając miejsce do ćwiczeń w domu.

Hamak aerial to specjalny materiał podwieszony nad ziemią. Dzięki niemu możemy wykonywać wiele przyjemnych ćwiczeń rozciągających, wzmacniać ciało lub medytować. Może też służyć jako huśtawka i rekwizyt do zabaw dla naszych dzieci. Aerial hamak lub chusta do jogi to idealny prezent dla osób, które potrzebują ruchu, ale nie chcą wychodzić z domu.

W tym artykule omówimy kwestie długości hamaka a wysokości Twojego pomieszczenia.

Powiemy ile miejsca potrzebujesz na hamak. Dowiesz się także jak zamontować hamak w suficie.

Na jakiej wysokości powiesić hamak aerial?:

Jeśli planujesz używać hamaka do aerial jogi w pomieszczeniu, upewnij się, że wiesz, jaka jest wysokość pomieszczenia i dobierz do niej długość hamaka. Chusta do jogi (bo tak zamiennie jest nazywany hamak) należy przymocować na odpowiedniego wysokości pomieszczenia. Przykładowo:

  • pomieszczenia o wysokości:  2,2 - 2,5m – sprawdzi się hamak z 5m materiału
  • pomieszczenia o wysokości:  2,5 - 2,8m – sprawdzi się hamak z 6m materiału
  • pomieszczenia o wysokości 3m i wyżej – sprawdzi się hamak z 7m materiału

O czym należy pamiętać przy doborze długości hamaku?

Jeśli kupisz za długi hamak, możesz go „skrócić” przewiązując węzły. Zmiana ta nie wpływa na materiał i zawsze hamak może powrócić do swojej pierwotnej długości.

Jeżeli zakupiony hamak jest za krótki, może to wpływać na komfort wykonywania ćwiczeń (a może to być wręcz niemożliwe), wtedy należy hamak zawiesić na przedłużce np. na taśmie lub zawiesiu, które należy dokupić lub wymienić na dłuższy.

Ile miejsca będę potrzebować do podwieszenia hamaka?:

Odpowiednie przygotowanie miejsca to połowa sukcesu wykonywanych ćwiczeń.

Zadbaj o to, aby minimalna odległość ćwiczącego wynosiła przynajmniej 1m z każdej strony  od mebli, ścian lub innych ćwiczących. Jeżeli hamak jest w centrum okręgu, to Twój okrąg powinien mieć promień min. 1 metra.

Gdzie w suficie przymocować punkt podwieszenia dla hamaka?

Jeśli planujesz zawiesić hamak w domu, jest wiele rozwiązań, jak go zainstalować. Możesz to zrobić za pomocą haka / mocowania, które mocujesz bezpośrednio do sufitu. Pamiętaj, że haku / mocowania nie wolno montować do sufitu z karton-gipsu. Natomiast jeśli masz belkę, którą możesz „objąć” – instalujesz hamak za pomocą taśmy / pętli alpinistycznej i karabinków. Atestowane akcesoria są gwarantem bezpieczeństwa wykonywanych ćwiczeń.

Jeśli w domu lub mieszkaniu masz sufit z betonu lub żelbetu – montujesz specjalny hak, do którego podpinasz karabinki. 

Sprawdź Zestaw do montażu haków w suficie (do 5 ton udźwigu) 

Uwaga! Nie należy instalować hamaka w następujących podłożach:

  • sufit podwieszany,
  • sufit ze słomy (zazwyczaj takie występują w kamienicach),
  • w drewnianych belkach i ościeżnicach wkręcając hak od dołu

Gwarancja na hamak - czy przysługuje?

Zawsze sprawdzaj, czy Twój hamak do jogi jest objęty gwarancją, co oznacza, że jeśli jakieś części ulegną awarii lub zepsuciu, zostaną one wymienione lub naprawione bezpłatnie. Pamiętaj, że to nie jest zwykły sprzęt do ćwiczeń i musisz ufać takiemu sprzętowi. Oczywiście gwarancja obejmuje tylko hamaki, których prawidłowo używamy.

Jak prawidłowo używać hamak?

Korzystając z hamaka do ćwiczeń należy przede wszystkim zadbać o swoje bezpieczeństwo. Pamiętaj, aby ćwiczenia na hamaku wykonywać bez:

  • butów,
  • biżuterii,
  • ostrych elementów odzieży i dodatków (zegarki, paski, ubranie z ćwiekami, ekspresami).

Materiał, z którego wykonany jest hamak jest wytrzymały na całej powierzchni, jeśli jednak wbijesz w niego coś ostrego, albo przetniesz nożyczkami, to osłabisz jego strukturę. Oczywiście 1 otwór nie sprawi, że hamak się rozpadnie, ale bezpieczniej i ładniej jest ćwiczyć na nieuszkodzonym hamaku.

Jak prać hamak do ćwiczeń?

Z racji tego, że hamak ma kontakt ze skórą (podczas ćwiczeń nasza skóra wydziela pot) należy pamiętać, o praniu hamaka – przed praniem rozwiąż węzły i zdejmij osprzęt. Hamak należy prać w temperaturze 30 stopni, z wykorzystaniem zwykłego proszku, bez płynu zmiękczającego. Hamaki oraz chusty do aerial yogi można prać razem. 

Komentarze do wpisu (2)

23 lutego 2023

"Jeżeli hamak jest w centrum okręgu, to Twój okrąg powinien mieć średnicę min. 1 metra." - średnicę czy promień?

28 lutego 2023

Dzień dobry, promień 1m, średnica 2m. Już poprawiamy w tekście;)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium